Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri

3 posters
YazarMesaj
Opethian
Admin
Admin
Opethian

Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri Empty
MesajKonu: Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri   Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri I_icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 7:51 am

En Ünü Isimler Ne DEDILER?!
Söz Rock’n Roll’un

“Rock & roll salgin bir hastaliktir.”
The New York Times, 1956

“Rock bu ölü ve ruhsuz evreni canlandirmak için ve büyüsünü geri getirmek için çikti ortaya.”
William S. Burroughs, yazar, 1975

“Rock & roll beladan baska bir sey degil !”
George Will, politikaci, 1985
“Dünyada neler olup bittigini anlayabilmek için rock & roll’a kulak vermeliyiz.”
Ralph J. Gleason, elestirmen, 1967

“Rock & roll’u seviyoruuum.”
John Lennon

Kim ne derse desin, rock star olmak pek zor bir is arkadaslar; bütün yasamini herkesin gözü önünde yasamak, gizli saklisi bulunmamak, ‘sirlar ve yalanlar’a konu olmak, taze starlar için çok cazip gibi görünse de, harbi starlarin pek hosuna gitmiyor. Bu kadar göz önünde olmak ayri konu, bir de kendi aralarindaki çekismeler, anlasmazliklar, kuyu kazmalar var ki bunlar daha da bir yildirmis rock starlari. Sadece bu kadar mi? Turneler, yollarda geçen uzun geceler, elde patlayan albümler, hirs küpü menajerler, geride kalan sevgililer, aileler vs vs. Isin bir de kabus kismini olusturan ‘kolay unutulma, rafa kaldirilma, pas tutma’ meselesi var tabii, starlar için en korkunç ve dayanilmaz olani da bu galiba. Bütün zorluklarina ragmen, bir kere starliga alisinca geri dönüsü pek de kolay olmuyor ve unutulma korkusu, yenisinden eskisine, hemen her ünlüde ciddi bir alerji yaratiyor.
“Bu kadar ariza bir durumsa nasil katlaniyorlar peki?” diyorsaniz, biz de size “Müzik askinin o dayanilmaz gücü !” deriz. Sanatin her dalinda ayni sey yok mudur zaten? Bir kere ruhunuzu sardi mi artik kendinizi çikaramazsiniz, zaten çikarmak da istemezsiniz. Ama aslina bakarsaniz böyle uzaktan konusmakla olmuyor, en iyisi bunu rock starlarin kendi agizlarindan dinlemek. Kimisi hayatindan pek memnun, agzindan bal damliyor, kimisi ise bu isten fena yilmis, zehir zemberek konusuyor. Eh, bu onlarin seçimi, kendileri bilir tabii diyerek bundan sonrasini rock tarihinin ‘olmazsa olmaz’larina birakalim, bakalim neler diyorlar:

“Eskiden bir numara olup artik tamamen unutulmus bir sürü insan var. Simdi ya hapisteler, ya çöpleri karistiriyorlar ya da bir yerlerde anneler ile yasiyorlar. Bu isteyseniz, asla güvende degilsiniz.”
REM, Mike Mills
“Ilk basladiginda bir-iki plak yaparsin ve plak sirketine borçlu olursun. Sonra eger üçüncü plagin biraz para yaparsa borcunu ödemeye baslarsin ve eger sansliysan bir yil yasayacak kadar para geçer eline. Daha sonra grup büyür, organizasyonlarini genisletmek zorunda kalirsin, daha profesyonel gösteriler yaparsin ama yeni borçlar demektir bu. Asla bitmez. Bu ilk bes yil boyunca kesinlikle, issizlik yardimi alanlardan daha iyi durumda degilsindir.”
Adam Clayton, U2
“Iki akorun nasil çalinacagini ögrenin ve üçüncüyü ögrenmeden önce kendinize iyi bir avukat tutun.”
Tony Iommi, Black Sabbath

“Eglence ve yemek sanayilerinin durgunluk ve gerileme siralarinda bile batmayacak tek is kollari oldugu söylenir. Ben her ikisini de yaptim ve rock yildizi olmak isteyenlere sunu söyleyebilirim, eger tutmazsa asçi olun.”
Chris Cornell, Soundgarden

“Menajerlerimiz bizi kesfettiler , bizi etkilediler ve tüm paramizi çaldilar! Onlara 60 bin dolarimi kaptirdim.. Yasal bir sekilde soydular bizi.”
Neil Young

“Birisi bana ‘Beatles tamamen anti-materyalistti’ dedi. Bu koca bir mit. John ve ben birlikte oturur, ‘Hadi bir tane de yüzme havuzu besteleyelim’ derdik."
Paul McCartney

“Müzik hakkinda hiçbir fikrim yok. Zaten böyle bir zorunlulugum da yok.”
Elvis Presley
“Bir seyleri veya birilerini önemsemeye basladin mi bu is bitmis demektir.”
Marianne Faithfull

“Bence rock & roll hakkinda konusacak müthis bir potansiyele sahip. Sinemanin yapamadigi seyleri yapabilir, çünkü isin özü burada.”
Lou Reed

“Rock & roll benim hayatimi degistirdi. Benim için tutunacak bir dal oldu. Hiçbir seyim yoktu. Ama rock & roll bana kendime ait bir seyler verdi, beni ben yapti.”
Bruce Springsteen
“Rock çok eglenceli. Bütün eklemlerinizi dolduran ve harekete geçiren bir eglence.”
Jimi Hendrix

“Her kusak insan neslinin vahsiligini bildigini söyler ve geçmisle bagini koparmak ister. Simdiki gençler de asla bizimle ayni seyi hissetmiyorlar. Ilerde onlar kendi özel seslerini yaratacaklar. Rock & roll da aslinda Kore Savasi’nin ardindan genç neslin fiziksel temizlenmesiymis gibi geliyor bana.”
Jim Morrison

“Ingiltere ve Amerika disindaki birçok ülkede güçlü aile baglari vardir, o yüzden çok yogun bir gruplasma, kaynasma arzusu yoktur o ülkelerde. Ama Amerika ve Ingiltere’nin çok ihtiyaci var, hatta belki Almanya’nin da. Rock aile baglari kopuk ülkelerin özledigi aile hayatinin yerini tutuyor, bir tür birlik, beraberlik duygusu veriyor.”
David Bowie

“Rock & roll’un ruhundan çok etkilendim. Bunu elestiren insanlar ancak yüzeysel olarak hissedenlerdir. Kalplerinde ve ruhlarinda hissetmezler.” Johnny Cash

“Dünya yüzündeki her seyden kopmus suçlu tiplerin savas müzigi."
Frank Sinatra
Rock yildizlari korkunç insanlar. Sokak çöpçülügü veya bakkallik çok daha onurlu meslekler.”
Michael Huthence, INXS

“Tasrayi sevmem. Yiyecek ve temiz giyecek bulamazsiniz.”
Mick Jagger

“Beste yapmak kesinlikle dünyadaki en büyük tatmin. Hiçbir sey bir beste yapip onun dünyanin en iyisi oldugunu düsünmek kadar heyecan verici olamaz. Diger arkadaslarini çagirir ve onlara dünyanin en iyi bestesini yaptigini söylersin ve gösterirsin.”
Joey Ramone, The Ramones

“Sarkilar kaydedilip ambalajlandi mi artik birilerinin eglencesine sunulmustur ve artik sizin degildirler.”
Robert Smith, The Cure

“Bir taksi tutarsin ve onu istedigi yere gitmesi için serbest birakirsin. Sonra gördüklerini not etmeye baslarsin: Kuru temizleyiciler, terziler, elektrik tesisatçilari, simsarlar, saticilar, emlakçilar… Sadece gördüklerinin listesini yaparsin. Ve bu sana kendine ait bir yön verir. Söyle dersin; ‘Bir sarki yazacagim ve bu sarkinin içinde tüm bu kelimeleri kullanacagim.’ ”
Tom Waits

“Gitarlari kirmaya alismistim çünkü yeterince verim alamaz ve sinirlenirdim. Ama simdi iyi aletlerle çalisiyoruz ve onlari kirmak istemiyorum."
Kurt Cobain, Nirvana

“Howlin’ Wolf bence en iyi sanatçilardan biri, çünkü gösteri sirasinda tek bir parmagini bile oynatmiyor. Sürekli ziplayan tipleri sevmiyorum. Elvis hareketliydi, ama ziplamiyordu, son derece zarif hareketlerle dans ediyordu. Mick Jagger’i da seviyorum. Ama bu yasta bu kadar ziplamasi hiç hos degil.”
Bob Dylan

“Insanlarin duvarinda yüzümün resmi var. Televizyonu açiyorsunuz kafam orada duruyor. Bu sinir bozucu.”
Mark White, Spin Doctors

“Her an rock yildizi olabilirim. Bu çok komik. Daha yakin ve olasi hale geldikçe rock yildizi olmak tüm anlamini yitiriyor. Fakat her ne ifade ederse etsin ben hazirim.”
Janis Joplin (yildiz olmadan önce annesine yazdigi mektuptan)

“Postaci bir fotograf ister. Taksi soförü bir resim ister. Garson el sikismak ister. Herkes sizden bir parça ister.”
John Lennon

Sokaklarda yürüyüp 30 bin tane kopyami görmeyi sevmiyorum.”
John Rotten

“Insanlarin sarkilarimda ne anlatmak istedigimi sormalarindan nefret ediyorum. Öte yandan ‘Rock dünyasinda bir kadin olarak ne hissediyorsun?’ sorusundan da nefret ediyorum."
Sinead O’Connor

“Bir Bob Dylan sarkisini yillarca seversin, sonra bir röportajini okursun, der ki ‘O parça sokakta ölü yatan bir köpek hakkindaydi’. Sen de ‘Ne? Bu parça tam 3 yil boyunca hayata bakisimi belirledi. Bunun sokaktaki ölü bir köpek hakkinda oldugunu nasil söylersin?’ diye düsünerek kahrolursun.”
Michael Stipe, REM

“Bir sürü ask sarkisi var. Eger sarkilar dinleyenler üzerinde o kadar etkili olsaydi hepimizin birbirimizi sevmesi gerekirdi.”
Frank Zappa

“Elvis tek favorim. Her sey onunla basladi ve bitti.”
Bruce Springsteen

“Soru: Eski blues’cularla yenileri arasindaki fark nedir? Yanit: Elektrik.”
Jimi Hendrix (Bir röportajindan)

“Düsmüs bir oyuncu, düsmüs bir müzisyen ve düsmüs bir yazar için mükemmel bir elestirmen olmaktan daha iyi bir meslek düsünemiyorum.”
Sting

“Bu katiksiz bir kaçis. Tipki sinemaya gitmek gibi. Insanlar bir süre kaçmalidir, sonra sorunlarina geri dönerler. Sarkilarin islevi onlari dinlemek, keyif almak ve kullanilmis mendil gibi atmak, hepsi bu. Herhangi bir mesaj iletme gibi bir derdim yok, sadece vakit geçirmek önemli.”
Freddy Mercury,Queen
https://opeth-fan.yetkin-forum.com
mat_rock
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
mat_rock

MesajKonu: Geri: Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri   Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri I_icon_minitimeSalı Nis. 06, 2010 11:11 am

Paul McCartney Wink
politikacıların yorumları süper ama belli ediolar kendilerini Very Happy:D:D
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri   Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri I_icon_minitimePaz Nis. 11, 2010 2:52 am

Sokaklarda yürüyüp 30 bin tane kopyami görmeyi sevmiyorum.”
John Rotten
Very Happy sevdim bunu,özentilik bu kadar iyi anlatılamaz
NaZlI
Hızlı Üye
Hızlı Üye
NaZlI

MesajKonu: Geri: Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri   Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri I_icon_minitimePaz Nis. 11, 2010 7:08 am

Bir sürü ask sarkisi var. Eger sarkilar dinleyenler üzerinde o kadar etkili olsaydi hepimizin birbirimizi sevmesi gerekirdi.”
Frank Zappa

tuttum bunu Smile (Y)

Ünlülerin Rock'n Roll Hakkindaki Düsünceleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Roll The Night - 5 Mart @ İzmir
» Dio, Nikki Sixx, Glenn Tipton ve Doro Pesch, "Rock 'N' Roll Mercenaries" kitabında!