Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

OPETH'ten Yeni Albümde Tarz Değişikliği

YazarMesaj
METAL15
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
METAL15

OPETH'ten Yeni Albümde Tarz Değişikliği Empty
MesajKonu: OPETH'ten Yeni Albümde Tarz Değişikliği   OPETH'ten Yeni Albümde Tarz Değişikliği I_icon_minitimeÇarş. Şub. 23, 2011 12:58 pm

Mikael Akerfeldt yeni OPETH albümüyle ilgili çarpıcı açıklamalar yapmış;

“Başta bir metal albümü olacak gibi duruyordu, ancak yazdığım iki şarkının ardından kendime yalan söylediğimi fark ettim. Klasik OPETH elementleri hâlâ vardı ve hayranlar bunu mutlaka sevecekti, ancak ben çıkan şeyi hiç sevmedim. Bu albüm şimdiye kadar yaptığımız her şeyden çok farklı olacak ve şarkı yazımı konusunda da kendimle mücadele etme niyetindeyim. Bu albüm, örneğin bir “Blackwater Park” gibi olsun istemiyorum.

Gruptaki herkes bu şekilde bir tarz değişikliğinde hemfikir, bu albüm grubun adını ortalarda tutmak adına çıkaracağımız türde bir şeye benzemiyor. Albümü klasik bir metal albümüymüş gibi demo olarak kaydettim ve Mendez’e dinlettim, o da sıradaki albümümüz bu olursa hayal kırıklığına uğrayacağını söyledi. Albüm çok karmaşık ve daha çok fusion bir müzik içeriyor, bu yüzden de OPETH’in nasıl bir grup olduğu konusunda kesin bir fikri olan hayranlarımızın albümden nefret edeceğini düşünüyorum. Ancak çok sevenler olacağına da eminim. Kesin olan tek şey, albümü dinlerken kimsenin sıkılmayacağı.”

Alıntıdır.

OPETH'ten Yeni Albümde Tarz Değişikliği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Opethten deep purple, camel, eric clapton'a nazire...
» Shining'te Basçı Değişikliği
» Shining'te Basçı Değişikliği
» Sonisphere Ana Sahne İsim Değişikliği
» Camel'dan yeni bir DVD