Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik

2 posters
YazarMesaj
Opethian
Admin
Admin
Opethian

Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik Empty
MesajKonu: Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik   Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik I_icon_minitimePtsi Mayıs 17, 2010 3:23 pm

Eşi Wendy Dio'nun açıklaması:

"Bugün kalbim kırıldı, Ronnie 7.45 'da (abd saati) hayata gözlerini yumdu.Pek çok arkadaşı ve ailesi baş sağlığı dileklerinde bulundu"

Detaylar;

"Today my heart is broken, Ronnie passed away at 7:45 a.m. [on Sunday] 16th May. Many, many friends and family were able to say their private goodbyes before he peacefully passed away.

"Ronnie knew how much he was loved by all.

"We so appreciate the love and support that you have all given us.

"Please give us a few days of privacy to deal with this terrible loss.

"Please know he loved you all and his music will live on forever."

It was only a month ago that Dio, 67, spoke about his battle with cancer with the Artisan News Service on the "black carpet" of the Revolver Golden Gods Awards, which took place on April 8 at Club Nokia in downtown Los Angeles. When asked about how he had been feeling since he was diagnosed with the disease late last year, Dio said, "Well, I feel good and bad at times. It's a long process. Chemotherapy is a... I never realized what a difficult thing it was to go through. It's a real cumulative effect — the more you have, the more it piles up on top and it takes longer and longer to get over it. I find it very difficult to eat. I don't like to eat anyway, so I guess that's OK. But I know I have to. But this makes it very, very hard. But if you're determined to beat it, then you have to go with what you believe is going to beat it for you, and in this case it's that. I go to a great hospital in Houston called M.D. Anderson, which I think is the best hospital in the world, I have the best doctor in the world, Dr. Ajani, who I really trust and I really believe in, so I think I've done all the right things. It makes me feel positive about my life and positive that there is a lot more of it to live."

Earlier this month, HEAVEN & HELL canceled its summer tour plans in Europe due to Dio's treatment for stomach cancer. The band said in a statement that Dio wasn't "well enough to tour this summer. We hope that everyone understands and want to thank fans and industry colleagues for their continuing support at this time."

Ronnie James Dio had performed with ELF, RAINBOW, BLACK SABBATH, and his own band DIO. Other musical projects included the collective fundraiser "Hear 'n Aid". He is widely hailed as one of the most powerful singers in heavy metal, renowned for his consistently powerful voice and for popularizing the "devil's horns" hand gesture in metal culture. He was most recently involved with HEAVEN & HELL, a project which also included former BLACK SABBATH bandmates Tony Iommi, Geezer Butler and Vinny Appice. Their first and only studio album, "The Devil You Know", was released on April 28, 2009.
https://opeth-fan.yetkin-forum.com
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
blackwaterpark

MesajKonu: Geri: Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik   Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik I_icon_minitimeSalı Mayıs 18, 2010 10:56 am

kahretsin
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
blackwaterpark

MesajKonu: Geri: Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik   Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik I_icon_minitimeSalı Mayıs 18, 2010 11:19 am

Ve Heavy Metal en berbat anlarından bi tanesini yaşıyor, bu kesin. Yaşı kaç olursa olsun sevdiği müziği her şeye rağmen devam ettirip biz burdayız ve bir yere gitmiyoruz diyip kemik kitlesini kaybetmemiş bu yüce insanın hayatını kaybettiğini öğrenince içim burkuldu, tüylerim diken diken oldu. Kariyerinin en iyi işlerinden birini yaptı ve lanet mide kanseri yüzünden bizlere veda etti. Umarım "Hazreti Dio"ya cennetin kapıları açılmıştır ve huzur içindedir...

Bugün benim kalbim kırıldı. Ronnie 16 Mayıs sabah 7:45'te hayata gözlerini yumdu. O henüz hayattayken bir çok dost ve aile fertlerimiz özel olarak hoşçakal deme şansına nail oldu. Ronnie onlar tarafından ne kadar sevildiğini biliyordu. Bu sevgi ve desteğe müteşekkiriz. Lütfen bu acı kaybımızdan dolayı bize bir kaç gün izin verin.
Sizin onu çok sevdiğinizi biliyoruz ve onun müziği daima yaşayacak.

Wendy Dio (Ronni James Dio'nun eşi)

Dün, 16 Mayıs'ta benim çok çok sevgili dostum Ronnie James Dio L.A. saatine göre sabah 7:45'te hayatını kaybetti. Büyük bir şoktayım, halen onun gittiğine inanamıyorum.
Ronnie görebileceğiniz en tatlı insanlardan biriydi. Onunla fantastik zamanlar geçirdik.
Ronnie işini, müzik yapmayı, sahnede performans sergilemeyi çok severdi. Nazik ve yardımsever biriydi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki onunla birlikte çalmak büyük bir onurdu. Onun müziği daima yaşayacak. Dualarımız Wendy Dio ve onun başında bekleyenlerle. O Wendy'yi çok seviyordu.
Büyülü sesi olan adam yıldızların da üstünde bir yıldızdı, tam bir profesyoneldi.
Seni çok özleyeceğim canım arkadaşım.

Tony Iommi

Ronnie eşsiz ve mükemmel bir sese sahipti. Rock And Roll dünyasında gerçekten çok özlenecek.

Ritchie Blackmore

Ronnie James Dio'nun hayatını kaybettiğini duyduğum için çok üzgünüm. Metal en büyük seslerinden birini kaybetti. Kalbim O'nun ailesi ve sevenleri ile...
Sevgi ve saygılar.

Ozzy Osbourne

Ronnie'nin mide kanserine karşı verdiği mücadeleyi kaybettiğini duymak büyük bir üzüntü. Eşi Wendy ve tüm ailesine bu kötü zamanlarında yürekten baş sağlığı diliyoruz.
İlk yıllarında Elf, Black Sabbath ve Dio, daha sonra Heaven & Hell ile bir frontman olarak dahi olduğunu kanıtladı. Her zaman her şeyini sevenleri ve müziği için verdi.
Ronnie sadece mükemmel bir vokal değil, aynı zamanda samimi, zeki ve bonkör biriydi. Maiden'ın uzun süredir dostuydu; beraber bir çok performans sergiledik ve onu gerçekten çok özleyeceğiz.
Dünya yeri dolmayacak, en mükemmel insanlardan birini kaybetti.

Iron Maiden

Şu an Ronnie James Dio için ağlıyorum.
Hayatımda çok büyük yeri olan, kahramanım ve dostum Ronnie James Dio bu sabah hayatını kaybetti. Onunla çalıştım, canlı performanslar gösterdim ve Dio'yu ömrüm boyunca sevdim.
O’na çok teşekkür ederim.
Dünya en iyilerden birini kaybetti.
Elbette son albümün de senin en iyi işindi.

Sebastian Bach

Dostumuz Ronnie James Dio'dan gelen kötü haber yüzünden büyük üzüntü içindeyiz. Eşi Wendy'ye sevgi ve baş sağlığı dileklerimizi gönderiyoruz.
Ronnie mükemmel bir insandı ve çok özlenecek.

Judas Priest

Ronnie James Dio'nun trajik ölümünden dolayı yastayız. Müthiş vokal yeteneğine ek olarak, Ronnie gerçek bir centilmendi ve çevresindeki herkese samimi, dostane davranırdı.
Onu özleyeceğiz.

Kiss

Ronnie James Dio'ya saygılarımı sunmanın en zor yolu bu. Ne kadar büyük bir vokalist ve sahne adamıydı...
Kariyerim boyunca O her zaman en beğendiğim 10 vokalistten biriydi. Vokal stilindeki duygu ve gizem her zaman bana daha çekici geldi. Maalesef onunla tanışma şansına erişemedim fakat her zaman onun esrarengiz frotman'liğinden büyük zevk aldım. Onu Elf, Rainbow, Black Sabbath ile izledim ve Heaven & Hell olarak bana A.B.D. turnesinde beraber olmak istediklerini söylediklerinde en büyük dileklerimden biri gerçekleşmişti; lakin sırtımdaki sorun yüzünden beni bu turneden alıkoydu.
Dio her zaman en saygı duyduğum insanlardan biri oldu ve onun müziği her zaman evimde dinlenecek.
En derin duygularımla Ronnie'nin ailesine...
Umarım karşı tarafa huzur içinde gidersin.

King Diamond

Huzur içinde uyu Ronnie James Dio. Tüm zamanlarından en iyilerinden...
Dime gibi, Randy gibi, Cliff gibi, Bonzo gibi...
Mükemmel bir vokalisttin.
Bugün metalin en kötü günlerinden biri.

Mike Portnoy (Dream Theater)

Obituary olarak Dio'nun metal için ne kadar büyük bir ilham kaynağı olduğunu söylemek istiyoruz. Müzikteki iyi adamlardan biriydi ve gerçekten çok özlenecek.
Dio ile konuşmak için bir defa fırsat yakaladık. O bize geldi ve O'nun Obituary'yi biliyor olması beni çok şaşırtmıştı. Kısa bir diyalog olsa da ne kadar nazik biri olduğunu anlamak zor değildi.
Dio artık bizimle değil, fakat müziği her zaman ruhlarımızda olacak.

John Tardy (Obituary)

Şüphesiz ki Ronnie James Dio heavy metalin en önemli kişilerinden biriydi ve dünya heavy metali için ilham kaynağı olmaya devam edecek.
Aynı zamanda Queensryche için de ilham kaynağı ve yakın bir arkadaştı. Onu çok özleyeceğiz, fakat Ronnie ellerimizi (Metalci selamı (Horned hand)) yukarıya her kaldırdığımızda o yaşamaya devam edecek.
Gümüş Dağ'daki adam her zaman karanlıktaki gökkuşağımız olmaya devam edecek.

Queensryche

Çok özleneceksin. Gerçek metal efsanesi her zaman kalbimizde olacak

Testament

Bugün üzücü bir gün. Büyük insan Ronnie James Dio'nun ölümünden dolayı yastayız

Immortal

Bugün hard rock/heavy metal camiası için çok kötü bir gün. Gelmiş geçmiş en yetenekli kişisinin kaybı için yastayız.
O işinin ehli ve gerçek bir centilmendi. Eğlenceli, zeki ve espriliydi. Arch Enemy tayfası tarafından çok özlenecek.
Dio'nun sesi sonsuza kadar yankılanacak!

Arch Enemy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik   Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik I_icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 10:49 am

yattığı yer cennet olsun,ilk başta inanamadım

Hepimizin başı sağ olsun Ronnie James Dio u kaybettik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Wayne Vella yi kaybettik
» Engin Yörükoğlu'nu Kaybettik
» James Hetfield