Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bateride twin pedallar...

YazarMesaj
Opethian
Admin
Admin
Opethian

Bateride twin pedallar... Empty
MesajKonu: Bateride twin pedallar...   Bateride twin pedallar... I_icon_minitimePtsi Ara. 21, 2009 10:02 am

Baterideki en önemli parçalardan birisi...Very Happy

Bateride twin pedallar... I314808_5002addr8

Twin Pedal seçerken nelere dikkat eteliyiz? tercihimiz ne yönde olmalı

arkadaşlar biraz da edindiğim ufak tecrübelerimden ihtiyacı olanlara aktarma yapmak istiyorum o yüzden yazmak istedim bu yazıyı umarım birilerine yardımı dokunur az da olsa ..

Her konuda olduğu gibi bu konuda da ülkemizin yetersizliklerini vurgulamak istemiyorum ama ne yazıkki ülkemizde dünyada üretilen davul veya hardware markalarının ürettikleri pedalların yarısı bile bulunamıyor. Bulup bir pedal alıyorsunuz aç kalıyorsunuz ve aldığınız pedalın ihanetine uğruyorsunuz sizi yarı yolda bırakıyor gelişmenizi engelliyor veya yedek parçasını bulup getirmek yenisi fiyatına denk oluyor. İşte bu yüzden bu konunun davulcular açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Twin pedalı almadan önce bi kaç olasılık var bunlar üzerinde duralım. 1-Gidip müzikevinin tekinden normalinin 2 katına peşin parayla almak. 2-Gidip müzikevinin tekinden pazarlık edip yalvarıp taksitle normalinin 3 katına almak. 3-Bir tanıdık veya bizzat kendiniz yurtdışından birlikte getirmek şeklinde normal fiyatına veya yakaladığınız bir kampanya sonucunda belkide yarı fiyatına almak.
3. seçeneğin olabilitesi varsa hiç boşuna yorulmadan direk onun üzerine yoğunlaşın. Ülkemizde kazık yenmeden almak imkansız gibi bişey oldu. 3. seçenekte zaten çok ucuza alacağınız için gidip en iyi pedallardan birisini alabilirsiniz. Ama 1 yada 2 için çok iyi düşünmek gerekli. Eğer davulda ciddiyseniz ve kesinlikle ilerlemek istiyorsanız kötü yada vasat pedal almayın derim. Bunun da çok çeşitli nedenleri mevcut en önemlisi kötü bir pedalla gelişmenizin yavaş ve sınırlı olacağıdır. Bunun yanında çabuk bozulma krılma yalama olma ve satamama gibi nedenlerde mevcut tabii. İyi twin pedal nasıl olur diye sorarsak; En önemli özelliği (metal için) sol pedalın yani eklenmiş pedalın performansıdır. Twin pedalların en büyük eksikliği eklenen pedal kısmının pedal özelliği gösterememeleridir. en iyi pedallarda bile bu tamamen yok edilebilmi değil. Pedalınızın çift zincirli olması daima çok daha oturaklı bir performans sağlamanıza yardımcıdır. Ayrıca iki pedalın arasındaki birleştirme çubuğunda 2 ayar vidası olması istediğiniz gibi konumlandırmanızda çok yararlı olur. Pedalın yere oturduğu kısımların ağır olmasıda size rahatlık sağlar. Alt kısmı hafif bir pedal genellikle ileri gider sağa sola oynar parçanın ortasında küfür ettirir bu sorun için sol tarafa krostaki gibi 2 adet ucu sivri vida konulur genelde ama bu vidalarda halı da bile pek bi sabitlik sağlayamaz. Bunlardan başka daha özele inersek en iyi pedal aslında sizin en iyi dediğinizdir herkesin yapısı farklı olduğundan birisinin süper abi müthiş dediği pedalla ıyk ne ya bu (!) demeniz de mümkündür. Tokmak olarak ise standart tokmakların dışında tokmaklar tercih nedeni olabilir mesela tama Iron cobranın deişik tokmaları mevcut bu konuda bilmeniz gereken tokmağın sertleştikçe cross sesinin daha netlik kazandığıdır. Sakın ilk gördüğünüz pedalı beğenip almayın kesinlikle başka marka modelleri de deneyin ve geniş bir araştırmadan sonra karar verin. Satıcının güzel dediğine, pedala sanki dünyanın en iyi pedalıymış muamelesi yapmasına aldırmayın bıkmadan sıkılmadan deneyin ben Iron Cobra Rolling Glide sahibiyim ama keşke Dw5000'i deneseydim alırken diyorum mesela. Bol kepçe soru sorun özellikle bozulursa noolcak sorusu satıcıları baya bi sıkar. Bu arada kendi tarzınıza göre denemeler yapın mutlaka. Fiyat içinse aynı modeli birkaç firmaya sorduktan sonra ortamları kızıştırma şeklinde indirim yaptırmaya gitmeniz en mantıklısı değilmi Wink .
Benim size tavsiye etmek istediğim pedallar ;
-Dw 5000 +5002 serileri
-Tama Iron Cobra Power Glide & Flexi Glide
-Yamaha JDFB 880
-Gibraltar Intruder II
-Pearl P2002 B

Bateride twin pedallar... I314809_nr10097xm5
https://opeth-fan.yetkin-forum.com

Bateride twin pedallar...
1 sayfadaki 1 sayfası