Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu
 
AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paylaş | 
 

 En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 628
Kayıt tarihi : 05/12/09
Nerden : Ankara

MesajKonu: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   C.tesi Ara. 12, 2009 9:21 am


Michael Myers

Bir cadılar bayramında çıldıran ve kız kardeşini öldüren Michael, psikolojik tedavi gören ender seri katillerden. Peki bir işe yaramış mı? Hayır! Hiçbir akıl hastanesi, 15 yıl sonra kaçıp cadılar bayramında terör estirmeye kaldığı yerden devam etmek isteyen bir ruh hastasını zapt edemez. Üstelik Michael Myers da arkasını doğaüstü güçlere dayamış durumda.

Doğum tarihi: 31 Kasım 1957
Doğum yeri: Haddonfield
Irkı: Beyaz
Cinsiyeti: Erkek
Boyu: 1,83
Kilosu: 90
Saç rengi: Siyah
Göz rengi: Mavi
Favori silahı: Pala
Belirgin yara izleri: Sayısız kurşun ve delici alet izi, boğazında ve gözlerinde darbeler
Toplam bölüm sayısı:9
Film adı:Halloween
Bölümler:
Halloween (1978)
Halloween II (1981)
Halloween II:Season of the Witch (1982)
Halloween IV:Return of Micheal Myers
Halloween V:The revage of Micheal Myers
Halloween VI:The curse of Micheal Myers
Halloween H20:Twenty years later
Hallowwen:Resuraction
Rob Zombie's Halloween

Seri katillerin en ürkütücüsü, en sessizi ve en kararlısı Michael Myers, sizi gözüne kestirdiyse yapacak pek fazla şeyiniz yok, kaçabilirsiniz ama saklanamazsınız. En azından tavanarasına kaçmayın ve filmin sonunda kurtulacak tek kişi olmayı ümit edin. Ya da en garantilisi cadılar bayramında kapınızı kilitleyip evde oturun.Sinemanın seri katilleri arasında en kendine özgü, en esprili olanı demekten gocunmuyoruz. Wes Craven icadı bu cıcık cıcık suratlı adam, bizim gibi pofuduk evlerde sevgi dolu bir aile ile büyümedi. Zavallı Freddyr17;yi yargılamadan önce bunu da düşünün.

Doğum tarihi: Şubat 1942
Doğum yeri: Springwood Ohio
Irkı: Beyaz
Cinsiyeti: Erkek
Boyu: 1,72
Kilosu: 72
Saç rengi: Ne saçı?
Göz rengi: Gri
Favori silahı: Parmak uçlarına 15 cm uzunluğunda 4 çelik bıçağın takıldığı deri eldiven.
Belirgin yara izleri: Biraz yüzü yanmış(!)
Av sahası: Springwood
Not: Freddyr17;yi, en başından beri kariyerini bu rolle lanetleyen Robert Englund canlandırdı.
Bölüm sayısı:8
Film:Nightmare on Elm Street
Bölümler:
Nightmare on Elm Street (1984)
A Nightmare on Elm Street 2: Freddy's Revenge (1985)
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (1987)
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (1988)
A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (1989)
A Nightmare on Elm Street 6: Freddy's Dead (1991)
Wes Craven's New Nightmare (1994)
Freddy vs. Jason (2003)

Freddy Charles Krueger, çocukları şekerle kandırıp bodrumunag*türdüğü için komşularınca linç edildi. Ama ölmesi hiçbir şey değiştirmedi, rüya iblisleri sadist karakterine hayran oldular ve bu âlemde sonsuz güce sahip olmasını sağladılar, o da gençleri rüyalarına girerek öldürmeye devam etti. Eğer Freddy bir kez peşinize düştüyse kurtulmanız için hiçbir yol yoktur, sizden önceki 35 genç gibi eninde sonunda uykuya dalacaksınız ve Freddy sizi orada bekliyor olacak. Üstelik elini kolunu keserek de durduramazsınız, o bunu zevk için kendisine yapıyor zaten. Kırmızı yeşil çizgili kazağı, eski püskü şapkası ve bizzat kendisi tarafından yapılmış eldiveni ile tanımamanıza imkân yok.Jason Voorhees

Ölmek bilmeyen seri katillerr1; ekolünün bir numaralı ismi Jason, kendine kariyer olarak yeniden dirilen psikopatlığı seçecek bütün gençlere ilham olmalı. Rekor denebilecek sayıda cehennemden geri dönen Jason, vizyonunu asla daraltmadı, Crystal Lake kampından uzaya kadar vahşet saçmadığı yer bırakmadı. Vahşetten kastımız 146 ceset. Fena değil, ne dersiniz?

Doğum tarihi: 13 Haziran Cuma, 1946
Doğum yeri: Wessex kasabası
Irkı: Beyaz
Cinsiyeti: Erkek
Boyu: 1,90
Kilosu: 112,5
Saç rengi: Sarı, az
Göz rengi: Kahverengi
Favori silahı: Bıçak, balta, kama...
Belirgin yara izleri: Kafasında koca bir kama kesiği, yüzlerce kurşun yarası
Av sahası: Camp Crystal Lake
Not: 10 filmi olan Jasonr17;u 6 aktör canlandırdı. Şimdi tek tek saymayalım ama maskesiz bile korkutucu olan ve 5 kez Jason hokey maskesini takan Kane Hodder.
Film:Friday the 13th
Bölümler:
Friday the 13th (1980)
Friday the 13th part 2 (1981)
Friday the 13th part 3 (1982)
Friday the 13th: The Final Chapter (1984)
Friday the 13th: A New Beginning (1985)
Friday the 13th Part VI: Jason Lives (1986)
Friday the 13th Part VII: A New Blood (1988)
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan (1989)
Jason Goes To Hell: The Final Friday (1993)
Jason X (2002)
Freddy vs. Jason (2003)
Friday The 13th (2009)

Jasonr17;un yeniden dirilip gençleri parçalara ayırmasının altında da doğaüstü güçler var. Bir de annesi. Kampa eğlenmeye gelip işin ucunu kaçıran gençlerdenseniz dikkatli olmanızda fayda var. Gölde yüzerken, ormanda gezerken, odanızda uyurken, her an yeni sevimli bir arkadaş edinebilirsiniz. Zorunuz ne, deniz kıyısına filan gidin işte.Bubba Sawyer, sinema tarihinin en psikopat ailesinin ürünü. 1976r17;da gösterime giren Tobe Hooperr17;ın elinden çıkma ilk r0;Texas Chainsaw Massacrer1;, perdeden şapır şapır kanlar akmayan, hatta bugünkü türdaşlarına göre oldukça az şiddet içeren bir filmdi. Ancak şiddeti göstermek değil sezdirmek konusunda onu geçen film daha çıkmamıştır. Peki bu terörün kaynağı neydi? Tabii ki Leatherface ve elektrikli testeresi.

Doğum yeri: Texas
Irkı: Beyaz
Cinsiyeti: Erkek
Boyu: 1,90
Kilosu: 135
Saç rengi: Kahverengi
Göz rengi: Mavi
Favori silahı: Elektrikli testere
Belirgin yara izleri: Sayısız elektrikli testere kesiği
Av sahası: Texas
Not: Leatherfacer17;i şimdiye dek dört aktör canlandırdı, ama ilki ve en iyisi Gunnar Hensen idi.
Film: The Texas Chain Saw Massacre
Bölümler:
The Texas Chain Saw Massacre (1974)
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986)
Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III (1990)
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation (1994)
The Texas Chainsaw Massacre (2003)
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006)

Leatherface, babası Drayton Sawyer, iki kardeşi Hitchiker ve Chop Top ile görüp görebileceğiniz en ölümcül aile. Yamyamlığı, insan etini temel gıda haline getirecek kadar ilerig*türmüş durumdalar. Leatherfacer17;i tanımamanız mümkün değil, r0;Killing Maskr1;, r0;Old Ladyr1; ve favorisi r0;Pretty Womanr1; adını verdiği üç tane maske takıyor, çünkü aile içi evliliklerden dolayı ucubeleşmiş. İnsan derisinden yapılma maskeli bir adam, elektrikli testere ile size doğru koşuyorsa yapmanız gereken tek şey kaçmaktır.

Pinhead

Karanlık güçlerin en yoğun desteklediği seri katilimiz Pinhead. Aslında cinayet onun için bir keyif değil bir yaşam biçimi. Üstelik Hellraiser, bir slasher filmi değil, yani amaçsız bir katil etrafta gezinip önüne geleni doğramıyor, düzgün bir hikâyesi, araştırınca içine girilen bir evreni var. Evren? Bildiğiniz cehennemden bahsediyoruz.Doğum tarihi: Pinhead oluşu 2. Dünya Savaşır17;nın hemen sonrasına denk geliyor.
Doğum yeri: Pinhed oluşunu soruyorsanız Hindistan
Irkı: Cenobite
Cinsiyeti: Erkek
Saç rengi: Karelere ayrılmış bir derinin üzerine saplanmış çivilere saç diyorsanız, metalik gri.
Göz rengi: Siyah, ama beyazı yok!
Favori silahı: Silah amatörler içindir
Belirgin yara izleri: Çivileri saymazsak, göğsünde kancaların etine saplı olduğu 6 yarası var. Ayrıca kafasının arkası elbisesine, kemeri de karnına kancalanmış durumda.
İlk film:1987

Bölümler:
Hellraiser (1987)
Hellrasier II Hellbound (1988)
Hellraiser III Hell On Earth (1992)
Hellrasier: Bloodline (1996)
Hellrasier: Inferno (2000)
Hellraiser: Hellseeker (2002)

Bulan kişiye r0;acının ve zevkin sınırlarını aşan bir deneyimr1; vaat eden puzzle kutusu çözülürse Cenobite'larcehennemden gelir, bu deneyimin bedeli olarak da ruhunuzu alır. Aynı kutu Cenobiter17;ları cehenneme geri göndermek için de kullanılabilir. Phillip LeMarchand tarafından tasarlandığı söylenen başka bir kutudan, r0;Elysiumr1;dan da bahsedilir, ancak Cenobiter17;ları yok etmek için tasarlanan bu kutunun varlığı asla kesinleşmemiştir. Bize inanın, hiçbir deneyim Pinhead ve çetesi ile muhatap olmaya değmez!Pennywise

27 yılda bir saklandığı dehlizden çıkıp `derry` kasabasındaki veletleri katleden palyaço. hayatına devam etmek için su borularında yaşayan, kanalizasyonda evi olan, turuncu balonları çok seven iğrenç palyaço.

Film: It
Yazar: Stephen King
Yıl:1986
Av sahasıerry kasabası

'balon ister misin? hadi gel. bak biz yüzüyoruz burada. sen de yüz...'Chucky

önce masum masum bakıp "mehaba. benim adım chucky. senin en iyi arkadaşın olabilir miyim?"derdi. sonra ""Edit" çocuğu seni öldürecemmm" diye saldıran katil bebek. Bu pilli bebeğin içerisinde aslında bu kafayı voodoo ile bozmuş charles lee ray adında bir seri katilin ruhu vardır.

Azılı bir seri katil olan ve VooDoo büyüleriyle ilgilenen Charles Lee Rayr17;in bir oyuncakçı dükkanında polisler tarafından sıkıştırılarak öldürülmesinin ardından ruhu oyuncak bir bebeğin içinde hapis olur. Oyuncak bebeğimizin ismi Chucky olduğu için de adı Chucky kalır tabiki.

Charles yani Chucky cinayetlerine bu oyuncak bebek bedeniyle devam eder, hemde daha öncekinden daha acımasız ve soğuk kanlı olarak. İlk bakışta sevimli bir bebek gibi görünen Chucky aslında biraz daha dikkatli bakıldığında çok korkutucu bir yüze sahiptir. Heralde ilk filmin beğenilmesinden olacak ki; yönetmenler tek bir filmle yetinmemişler ve ilk filmin ardından bir kaç film daha çekmişler. Chucky sayesinde bir çok kişi oyuncak bebek fobisi yaşamaktadır heralde yada oyuncaklara tereddütle bakmaktadır içten içe. Belkide korku film karakterleri arasında en ölümsüz olanı. Çünkü her bölüm sonunda mutlaka bir sonraki bölümde görüşürüz dercesine ufakta olsa bir mesaj veriyor. Boyuna aldanmayın kendisi en korkutucu karakterlerden biridir. Bunun yanında oyuncak olmasına rağmen evlenip çocuğu olan tek karakterdir heralde. Bakalım ilerleyen yıllarda ne gibi bi süprizle karşımıza çıkıcak bu manyak bebek?

Yıl: 1988
Filmler: Child's Play
Av sahası:Chicago
Bölümler:
Child's Paly (1988)
Child's Play 2 (1990)
Child's Play 3 (1991)
Bride Of Chucky (1998)
Seed of Chucky (2004)Ghostface

Yıl: 1996
Film:Scream
Av sahası:Woodsboro, California
Silah:Bıçak
Düşman:Sidney Prescott ilesi ve arkadaşları
Bölümler:
Scream I (1996)
Scream II (1997)
Scream III (2000)Candyman

Yıl:1992
Yer:Cabrini Green kasabası
Silahı:Kanca
Film:Candyman
Bölümler:
Candyman (1992)
Candyman II: Farewell to the Flesh (1995)
Candyman III: Day of the Dead (1999)

1800r42;lü yıllarda bir çiftçi kasabasında köle olarak çalışan Danielle Robitaille, çalıştığı çiftliğin sahibinin kızıyla büyük bir aşk yaşamış ve onunla ne olursa olsun evlenmiştir. Ancak zenci ve köle olmasından dolayı bu evlilik başta çiftlik sahibi olmak üzere tüm beyazlar tarafından hiç bir şekilde kabul görmemiştir ve bütün hepsini çok öfkelendirmiştir. Bu küstahlıkta kesinlikle cezasız kalmayacaktır. Robittaille beyazlar tarafından yakalanıp inanılmaz işkencelere maruz bırakılmıştır. Bir direğe bağlanmış, vücudu paramparça kesilmiş, sağ eli koparılmıştır. Acısını dahada arttırmak için vücuduna bal sürülmüştür ve arılarla vücudunu kaplayıp bu acıları dahada arttırmışlardır. O gün büyük acılarla ölen Robitaille artık Candyman olarak anılırdı. Fakat ölümünün ardından laneti, çok sevdiği karısının akrabalarının peşinde olacaktır. O geri gelmiştir! İçindeki intikam ve nefret, karşısına çıkan tüm herkesi yok edecektir. Elindeki büyük kancasıyla, uzun siyah pardesü ve organlarının içindeki binlerce arıyla canydman, aynaya bakılıp isminin 5 defa söylenmesiyle gelmektedir. Candymanr30; Candymanr30; Candymanr30; Candymanr30; Candyr30;.Hannibal Lecter

Doğum adı Hannibal Lecter (VIII)
Ünvanı Doktor Hannibal Lecter
Başka isimleri Lloyd Wyman
Dr. Fell
Lakabı Hannibal the Cannibal
Cinsiyeti Erkek
Irk Beyaz
Soy fransız
fransız
Akrabaları Mischa Lecter (kız kardeşi)
Count Robert Lecter (amcası)
Lady Murasaki (yenge)
Ana tema Kanibalizm ve Şiddet
Meslekleri Cerrah, Klinik psikiyatrist, necrologist, adli psikolog, aşçı sanatçı, müzisyen, kütüphaneci
Yaratıcı Thomas Harris
Tanımlama: Brian Cox - Manhunter
Sir Anthony Hopkins - Kuzuların Sessizliği , Hannibal , Kızıl Ejder
Gaspard Ulliel - Hannibal Doğuyor
Aaran Thomas - Hannibal Doğuyor (çocuk)

Hannibal Lecter Kuzuların Sessizliği, Hannibal, Kızıl Ejder, Hannibal Dönüyor filmlerinin kanibalist seri katil tiplemesi.Jigsaw

Filmleri:
Saw
Saw II
Saw III
Saw IV
Saw V
Saw IV

Jigsaw intihar girişimine kalmış ve kanser hastalığına yakalanmış bir insandır. Hastalığa yakalndıktan sonra hayatın değerini anlamış. Şimdi ise eskiden kendi yaptığı gibi hayattan memnun olmayıp intihar girişimine giren ve uyuşturucu bağımlısı insanları bir odaya kilitleyip bulmacalarla onları o odadan çıkarmaya çalışıyor. Onları öldürmüyor fakat kendilerini öldürmelerini sağlıyor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Opethian
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 651
Kayıt tarihi : 04/11/09
Yaş : 24
Nerden : balıkesir...

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   C.tesi Ara. 12, 2009 9:35 am

scream flmine ben artık güler oldum ya:D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://opeth-fan.yetkin-forum.com
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Paz Ara. 13, 2009 8:06 am

scream'den önceden ne korkmuştum ya(tabi o zamanlar çocuktum)insanın hatırladıkça gülesi geliyo,chucky de öyle:D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
mat_rock
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 186
Kayıt tarihi : 07/11/09
Yaş : 25
Nerden : sahipsiz mezarlar ülkesi..!?

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Ptsi Ara. 14, 2009 5:03 am

freddy i cok tuttum ben ya xD
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 628
Kayıt tarihi : 05/12/09
Nerden : Ankara

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Ptsi Ara. 14, 2009 10:01 am

Bende hep Leatherface ve Michael Myers'ı tutmuşumdur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
unheiligen
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 96
Kayıt tarihi : 28/11/09
Nerden : bilecik

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Çarş. Ara. 16, 2009 12:19 pm

jigsaw ı tek geçerim adamım yaa Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
minstrel
Yeni Üye
Yeni Üye


Mesaj Sayısı : 5
Kayıt tarihi : 18/12/09

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Ptsi Ara. 21, 2009 8:27 am

Jokerciğim yok mu Razz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 628
Kayıt tarihi : 05/12/09
Nerden : Ankara

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Ptsi Ara. 21, 2009 9:43 am

en psikopat "korku filmi" karakteri olduğu için joker yok.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Mara.
Hızlı Üye
Hızlı Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 47
Kayıt tarihi : 29/12/09
Yaş : 24
Nerden : İzmir

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Ptsi Şub. 22, 2010 1:42 pm

Scream gündüz kuşağında yer alıcak artık Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Death
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 31
Kayıt tarihi : 23/01/10
Yaş : 24
Nerden : samsun

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Salı Şub. 23, 2010 10:14 am

Hannibal'ın hastasıyım ya xP
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
mikael_retikulum
Hızlı Üye
Hızlı Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 44
Kayıt tarihi : 29/01/10
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Cuma Şub. 26, 2010 9:11 am

Jigsaw
1 numara Smile
I want to play a game
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P   Paz Şub. 28, 2010 11:42 am

Mara. demiş ki:
Scream gündüz kuşağında yer alıcak artık Very Happy
evet ya komedi film ve programlarına bile konu oldu artık,küçük çocuklar bile korkmuyo ondan Laughing
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» My Brute ta Ayı Kurt Köpek li karakter isteyen ? İşinizi şansa bırakmamak için buyrun..
» Anestezi Filmini Online İzle | Korku - Gerilim

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Opeth Türkiye :: Opeth Türkiye C@fe :: Kültür & Sanat-
Buraya geçin: